خزرنیوز - گیلان

خزرنیوز

اخبار استان گیلان

مهدي سعادتي استاندار گيلان مي‌شود

خزرنیوز : نماينده مردم رشت در مجلس گفت: مهدي سعادتي به ‌زودي به جاي روح‌الله قهرماني‌چابك، استاندار گيلان مي‌شود.


جبار كوچكي‌نژاد از تغيير زودهنگام استاندار گيلان خبر داد.
وي افزود: سعادتي روز چهارشنبه 24 تير ماه جاري به هيئت دولت معرفي مي‌شود و تعدادي از نمايندگان استان نيز با او ملاقات‌هايي را داشته‌اند.
نماينده مردم رشت در مجلس با اشاره به اينكه سعادتي انتخاب وزير كشور و بدون مشورت با نمايندگان استان بوده است، تصريح كرد: دولت بايد در اين زمينه با نمايندگان استان مشورت مي‌كرد ولي اين كار انجام نشد و وزير كشور نيز خود در انتخاب استاندار غير بومي گيلان تصميم گرفت و خودش نيز بايد پاسخگو باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 21 تیر1389ساعت   توسط   | 

استفاده 30 درصدي تبليغاتي از ظرفيت پست گيلان

خزرنیوز : مديركل پست گيلان گفت: پست مستقيم يكي از بزرگ‌ترين و ارزان‌ترين ابزارهاي تبليغاتي است كه تنها 30 درصد از اين ظرفيت در استان استفاده مي‌شود.


محمد رضايي بعد از ظهر امروز در همايش آموزشي «تبليغات فعال» به نقش و توانمندي پست درباره تبليغات اشاره كرد و افزود: پست مستقيم يكي از بزرگ‌ترين و مؤثرترين ابزارهاي تبليغاتي است كه مي‌تواند در كاهش هزينه‌هاي تبليغاتي، تسريع اثرپذيري، گسترش اشباع بازارها و ...، جلوتر از ديگر ابزارهاي تبليغاتي حركت كند.
وي هدف از اجراي اين همايش را شناخت ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي پست گيلان عنوان كرد و اظهار داشت: تعامل و هم‌انديشي اداره پست استان با كانون‌هاي تبليغاتي در موفقيت بهتر صنعت تبليغات تأثيرگذار است.
رضايي با اشاره به ظرفيت‌هاي ايجاد شده در شركت پست جمهوري اسلامي براي ارائه خدمات تبليغاتي تصريح كرد: پست ابزاري را در اختيار شركت‌ها و كانون‌هاي تبليغاتي قرار مي‌دهد تا اين مراكز بتوانند از بانك اطلاعات پست 10 رقمي استفاده كرده و تبليغات خود را به صورت هدفمند به صاحبان حرف و مشاغل ارجاع دهند.
مديركل پست گيلان به تخصصي بودن اين طرح اشاره كرد و گفت: به دليل وجود بانك اطلاعاتي جامع صنوف و طبقه‌بندي انجام شده برحسب تخصص، علائق و حرف مختلف، تبليغات به صورت جامع مديريت شده به صورت تخصصي به مكان‌ها و افراد مورد نظر ارسال مي‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 تیر1389ساعت   توسط   | 

احداث بزرگ‌ترين كارخانه توليد كمك‌فنر خاورميانه در رشت آغاز شد

خزرنیوز : طرح توسعه و احداث بزرگ‌ترين و مدرن‌ترين كارخانه توليد كمك‌فنر خاورميانه با 300 ميليارد ريال اعتبار در شهر صنعتي رشت آغاز شد.


مدير عامل شركت فرآوري ساخت گيلان ظهر امروز در مراسم كلنگ‌زني اين طرح اظهار داشت: طرح توسعه شركت فرآوري ساخت با هدف توليد انواع كمك‌فنر از سال 1356 آغاز شد.
فرهاد قدوحي افزود: اين شركت ابتدا به ساخت كمك‌فنر موتورسيكلت پرداخت و پس از آن ساخت كمك‌فنر انواع خودروهاي سبك و سنگين را در دستور كار قرار داد.
وي با اشاره به ميزان توليد اين شركت تصريح كرد: شركت فرآوري ساخت گيلان در حال حاضر سالانه بيش از 4 ميليون كمك فنر توليد مي‌كند.
به گفته قدوحي، ساخت فنر خودروي سمند، پژو 206 و 405 از توليدات در دست ساخت اين شركت است.
مدير عامل شركت فرآوري ساخت گيلان بالابردن كيفيت توليدات را مهمترين هدف شركت دانست و خاطرنشان كرد: تامين نيازمندي‌هاي داخلي و صادرات از ديگر اهداف مهم شركت است.
وي ادامه داد: تبديل 20 درصد گردش مالي شركت به صادرات از اهداف راهبردي كلان بوده كه رسيدن به آن در سال 1394 پيش‌بيني شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 تیر1389ساعت   توسط   | 

اهانت به ميرزا كوچك خان در شوراي رشت پيگيري قانوني مي‌شود

خزرنیوز : رئيس شوراي شهر رشت گفت: كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر رشت اهانت به ميرزا كوچك‌ خان را پيگيري قانوني مي‌كند.


محمدرضا قاسمي با انتقاد از درج خبر اهانت‌آميز به ميرزا كوچك‌خان در يكي از سايت‌ها اظهار داشت: اين خبر از طرف هر كسي كه مطرح شد، پيگيري قانوني مي‌شود.
وي با بيان اينكه مردم گيلان نسبت به ميرزا كوچك خان علاقه خاصي دارند، افزود: ميرزا كوچك سردار مبارزه با استكبار بود و هرگونه توهين و اهانت به ايشان قابل اغماض نيست.
قاسمي اظهار داشت: درج خبر «اگر ميرزا كوچك‌خان عقل داشت با انگليس و رضاخان نمي‌جنگيد»، اهانت بزرگ و توهين به مردم گيلان است.
قاسمي با اشاره به اينكه چنين توهيني را نمي‌توان ناديده گرفت، خاطرنشان كرد: اين موضوع از طرف كميسيون فرهنگي شورا پيگيري مي‌شود.
عضو كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر رشت نيز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت ضمن محكوم كردن نقل قول مذكور گفت: بي‌شك مبارزات ميرزا كوچك در مقاطع حساس ايران در آن زمان، جزو چهره‌هاي درخشان كشور است.
محمدحسن عاقل‌منش افزود: به تعبير مقام معظم رهبري ميرزا كوچك مشعل‌دار آن زمان و روشن كننده راه مبارزه در اين مقطع است، و اين مرد بزرگ تمام هستي خود و ياران باوفايش را براي تحقق آرمان‌هاي اسلامي فدا كرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 تیر1389ساعت   توسط   | 

تعویق 5/2‌ساله انتخابات شوراها

خزرنیوز :نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کلیات طرح تمدید دوره فعلی شوراهای اسلامی شهر و روستا و تعویق انتخابات شوراها برای برگزاری همزمان این انتخابات با انتخابات دوره یازدهم ریاست‌جمهوری رای مثبت دادند.
در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی کلیات طرح برگزاری انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا با دوره یازدهم ریاست‌جمهوری که به پیشنهاد شورای‌عالی استان‌ها ارائه شده بود، در دستور کار مجلس قرار گرفت که در نهایت بعد از سخنان نمایندگان موافق و مخالف، نمایندگان مجلس با 117 رای، کلیات این طرح را به تصویب رساندند. همچنین 100 نماینده نیز به این طرح رای منفی و 8 نماینده رای ممتنع دادند. این در حالی است که معاون وزیر کشور که به عنوان نماینده دولت در جلسه دیروز مجلس حاضر بود، مراتب مخالفت شدید دولت با این طرح را به اطلاع نمایندگان رساند.
در صورت تصویب نهایی این طرح و تایید شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخابات دوره بعدی شوراهای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم برگزار می‌شود و دوره فعلی شوراها تا آن زمان تمدید خواهد شد.
به این ترتیب دوره سوم شوراهای شهر به جای چهار سال حدودا شش ساله می‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 7 تیر1389ساعت   توسط   | 

معرفي دانه درشت ها، موجب ناامن شدن فضا براي قانون شکنان مي شود

خزرنیوز : استاندار گيلان گفت: انعکاس عملکرد مسوولان در مبارزه با مفاسد اداري و اقتصادي و معرفي دانه درشت هاي مفاسد اقتصادي موجب افزايش رضايت عمومي و ناامن شدن فضا براي قانون شکنان مي شود.
روح الله قهرماني چابک روز دوشنبه در نشست اعضاي ستاد ارتقاي سلامت اداري استان گيلان در رشت افزود:انعکاس عملکردها و معرفي دانه درشتهاي مفاسد اقتصادي ، شفاف سازي عملکرد دستگاههاي اجرايي و ارايه گزارش به مردم موجب افزايش رضايت عمومي و ناامن شدن فضا براي قانون شکنان مي شود.
وي اظهارداشت: شناسايي کامل و تعريف دقيق فرآيندها و مصاديق زمينه ساز فساد اداري و عوامل ايجاد کننده ي نارضايتي مردم از دستگاههاي اجرايي از مهمترين راهکارهاي مبارزه با اين معضل است.
وي با اشاره به دريافت رشوه ، سوء استفاده از مقام و موقعيت شغلي حيف و ميل بيت المال ، تقلب و انجام تباني در معاملات از مصاديق بارز مفاسد اداري است .
قهرماني گفت: در مبارزه با مفاسد اداري و اقتصادي بايد عافيت طلبي را کنار گذاشت و با متخلفان به شدت برخورد کرد چرا که مديران و کارکنان دستگاههاي اجرايي سازمان ها و ادارات به عنوان امانتداران مردم مسووليت مهمي بر عهده دارند.
رييس ستاد ارتقاي سلامت اداري استان گيلان تاکيدکرد: امور حقوقي دستگاههاي اجرايي نيز در صيانت از اموال عمومي در محاکم قضايي بايد جديت و تلاش بيشتري بخرج دهند زيرا که در برخي از موارد کم توجهي هايي از سوي اين بخش ها ديده شده است که سبب ضرر رساندن به بيت المال شده است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 7 تیر1389ساعت   توسط   | 

استخدام فرزندان فرهنگيان در آموزش و پرورش ممكن نيست

خزرنیوز : نماينده مردم تهران در مجلس در پاسخ به درخواست فرهنگيان مبني بر استخدام فرزندان فرهنگيان در آموزش و پرورش گفت: اين مطلب نبايد به عنوان يك حكم اجرا شود، زيرا فرهنگي بودن پدر و مادر دليل صلاحيت فرزند براي فرهنگي بودن نيست.


علي عباسپور تهراني پنجشنبه شب در مراسم بزرگداشت شهيد مطهري و هفته معلم اظهار داشت: جلسه‌هاي متعددي درباره كاهش ساعت‌هاي كار مشاوران از 30 به 24 ساعت برگزار كرديم، اما براي كمبود نيروي انساني در اين زمينه با كاهش ساعت كار مشاوران موافقت نشد.
وي با تاكيد براينكه آمدن اين طرح به مجلس براي دولت بار مالي دارد، افزود: رايزني‌هاي خود را براي به نتيجه رساندن اين طرح ادامه مي‌دهم.
رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با اشاره به بازديد صورت گرفته از دانشگاه گيلان تصريح كرد: اين دانشگاه در شان استان خوبي مانند گيلان نيست و اميدواريم با در اختيار قرار دادن امكانات بيشتر وضعيت آموزش عالي در گيلان به جايگاه بالاتري ارتقا يابد.
عباسپور تهراني در پاسخ به درخواست فرهنگيان مبني بر استخدام فرزندان فرهنگيان در آموزش و پرورش تصريح كرد: اين مطلب نبايد به عنوان يك حكم اجرا شود، زيرا فرهنگي بودن پدر و مادر دليل صلاحيت فرزند براي فرهنگي بودن نيست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 17 اردیبهشت1389ساعت   توسط   | 

سجاد خوش سيرت تکواندوکار گيلاني مورد تجليل قرار گرفت

خزرنیوز :  سجاد خوش سيرت تکواندوکار ملي پوش گيلاني بدليل عدم مسابقه با ورزشکاري از رژيم صهيونيستي در جريان مسابقات بين المللي هلند، روز چهارشنبه در مجموعه ورزشي شهيد عضدي رشت مورد تجليل قرار گرفت.
در اين مراسم، مسوولان تربيت بدني و همچنين مسوولان هيات تکواندو استان گيلان حضور داشتند.
تکواندوکار گيلاني دراين خصوص گفت: ما ايرانيان اين رژيم را به رسميت نمي شناسيم و به همين دليل مقابل ورزشکاري از اين رژيم غاصب حاضر نشدم.
خوش سيرت در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در رشت افزود: در رقابتهاي بين المللي تکواندو هلند که از سطح کيفي بالايي نيز برخوردار بود، در دور چهارم بايد به مصاف ورزشکاري از رژيم صهيونيستي مي رفتم که با توجه به اعتقاداتي که داريم و چون اين رژيم را به رسميت نمي شناسيم، مقابل حريفي از اين رژيم حاضر به مبارزه نشدنم و از دور مسابقات حذف شدم.
وي گفت: پيش از اين، در سه مسابقه موفق به کسب پيروزي شده بودم و اگر در دور چهارم حريفم را شکست مي دادم اميد گرفتن مدال نيز داشتم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 25 فروردین1389ساعت   توسط   | 

خريد تضميني برگ سبز چاي توسط سازمان چاي كشور انجام مي‌شود

خزرنیوز : رئيس سازمان چاي كشور گفت: امسال خريد تضميني برگ سبز چاي چايكاران شمال توسط سازمان چاي كشور انجام مي‌شود.


علي محرر امروز در املش اظهار داشت: سازمان چاي كه از چندسال قبل منحل شده بود از سال گذشته با مصوبه هيئت دولت احيا شد.
وي با اشاره به وظايف اين سازمان اظهار داشت: پس از تصويب مسئوليت كاشت، داشت، برداشت، فرآوري، بازرگاني، صادرات و واردات چاي به سازمان چاي كشور محول شده است.
رئيس سازمان چاي كشور ادامه داد: طبق مصوبه دولت، سازمان چاي كشور دستگاه مباشر و مسئول خريد و تحويل‌گيري برگ سبز چاي كيفي به نرخ خريد تضميني از كشاورزان چايكار و تحويل آن به كارخانه‌هاي چاي‌سازي است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 16 فروردین1389ساعت   توسط   | 

زورگيري با اسلحه قلابي در آرايشگاه زنانه رشت

خزرنیوز : پايگاه اطلاع رساني پليس گيلان از دستگيري سه مرد زورگير که با اسلحه قلابي در يک ارايشگاه زنانه در رشت اقدام به سرقت کرده بودند خبر داد.
در پي اعلام شکايت صاحب آرايشگاه زنانه اي در رشت به پليس آگاهي مبني بر اينکه سه مرد نقابدار با استفاده از اسلحه قلابي از مشتريانش چهار حلقه النگو، دو رشته دستبند، سه حلقه انگشتري ، دو ساعت مچي و مبلغ دو ميليون ريال وجه نقد به سرقت برده اند ، موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت .
اين پايگاه اضافه کرد: اين اقدام که با دستور ويژه فرماندهي انتظامي گيلان بود ،در اثر برداري هاي متعدد از صحنه زور گيري و بررسي سوابق مجرمين حرفه اي

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 16 فروردین1389ساعت   توسط   | 

بازار ماهي انزلي آخرين روزهاي رونق خود را سپري مي کند

خزرنیوز :  با توجه به نزديک شدن به پايان فصل صيد ماهيان استخواني در گيلان و پايان تعطيلات و بازگشت مسافران به شهرهايشان بازار ماهي انزلي آخرين روزهاي رونق خود را سپري مي کند.
روز يکشنبه 15 فروردين نرخ ماهي در بازار ماهي بندرانزلي به شرح زير بود:
ماهي سفيد 200 تا 300 گرمي 1200 تومان ، بالاي 300 گرم تا حدود يک کيلو سه هزار تومان ، متوسط 5/1 کيلويي هفت هزار تومان ، درشت 10 تا 15 هزار تومان
ماهي کولي ( سياه کولي کيلويي هشت تا 12 هزار تومان ) ، شاه کولي شش تا هشت هزار تومان
کپور 700 تا 800 گرمي سه هزار تومان ، يک کيلويي پنج هزار تومان ، دو کيلويي 12 هزار تومان
ماهي فروشان بندرانزلي از رونق بازار ماهي در ايام تعطيلات راضي بودند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 15 فروردین1389ساعت   توسط   | 

نخستين خزانه برنج در فومن احداث شد

خزرنیوز : نخستين خزانه برنج فومن در روستاي چيران اين شهرستان احداث شد.


مدير جهاد كشاورزي فومن پيش از ظهر امروز در حاشيه احداث اين خزانه گفت: كار احداث نخستين خزانه برنج اين شهرستان در روستاي چيران و در مزرعه رضا بينايي كشاورز فومني انجام شده است.
محمدرضا ابراهيم‌زاده ادامه داد: اين كشاورز فومني از سطح چهار هكتار به منظور خزانه‌گيري ارقام هاشمي، علي كاظمي، درفك و خزر استفاده كرده است.
وي درباره شخم زمستانه در اراضي شهرستان فومن اظهار داشت: تاكنون 75 درصد شخم اوليه در اراضي اين شهرستان انجام شده است.
ابراهيم‌زاده خاطرنشان كرد: 60 درصد از اراضي فومن زيرپوشش شبكه مدرن (كانال آب‌خور) و 40 درصد باقي‌مانده خارج از شبكه است كه آب اراضي خود را از رودخانه‌ها تامين مي‌كنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 12 فروردین1389ساعت   توسط   | 

آمادگي پليس راه گيلان در روز 13 نوروز

خزرنیوز : فرمانده پليس راه گيلان گفت: پليس راه گيلان براي روان‌سازي ترافيك در تمام جاده‌هاي اصلي و فرعي استان به حالت آماده‌باش است.


غلامرضا سيري امروز اشاره به وضعيت تصادفات در محورهاي اصلي و فرعي گيلان اظهار داشت: روز گذشته 10 فقره تصادف جرحي در جاده‌هاي استان رخ داد كه 15 نفر مجروح شدند و سه فقره فوتي نيز در صحنه بوده است.
وي مجموع تصادفات ظرف 14 روز گذشته را 134 فقره اعلام كرد و افزود: در بحث تصادفات فوتي 62 درصد و در بخش تعداد كشته‌ها 45 درصد كاهش داريم.
سيري عابران پياده را بيشترين كشته‌هاي حوادث رانندگي عنوان كرد و گفت: در اين مدت 9 نفر عابر پياده جان باختند كه 43 درصد مجموع كشته‌ها را به خود اختصاص داده است.
وي با اشاره به پر خطرترين محور حادثه‌خيز استان خاطرنشان كرد: محور رشت ـ چابكسر با شش نفر كشته بيشترين و انزلي ـ تالش با پنج نفر كشته بيشترين تصادفات مرگ و مير را داشته است.
فرمانده پليس راه گيلان با بيان اينكه 72 درصد تصادفات مهم در جاده فرعي استان رخ مي‌دهد، تصريح كرد: در مدت 14 روز از اجراي طرح نوروزي، 41 هزار راننده متخلف مبلغ 6 ميليارد ريال اعمال قانون شدند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 11 فروردین1389ساعت   توسط   | 

مراسم شهید املاکی

خزرنیوز : برگزاری مراسم شهید املاکی با حضور هزاران تن از مردم شهید پرور لنگرود و ویگر شهرستان ها و مسولین استانی و با سخنرانی ادیب یزدی و مداحی بردادر طاهری برگزار شد.


+ نوشته شده در  دوشنبه 9 فروردین1389ساعت   توسط   | 

سفره رنگين غذاهاي محلي گيلان، جاذبه اي خوشمزه براي مسافران

خزرنیوز : استان هميشه سرسبز و باطراوت گيلان در ايام نوروز امسال نيز همچون سالهاي گذشته سفره ميزباني خود را براي هموطنان و مسافران نوروزي گسترانده است تا ميهمانان و مسافراني که به اين خطه سفر مي کنند، ايام خوشي سپري کنند.
 در کنار سفره رنگارنگ و ديدني طبيعت و استشمام بوي بهار و گل اين ديار، سفره رنگين غذاهاي محلي گيلان نيز بسان سالهاي گذشته در جاي جاي اين سرزمين گسترانيده شده است تا طعم شيرين سفرهاي نوروزي براي اين مهمانان ماندگار تر شود.
به همت کدبانوهاي گيلاني سفره مردمان اين ديار به ويژه در جشن ها و مهماني ها، چنان مفصل و رنگين است که اشتهاي افراد را براي خوردن دوچندان مي کند.
آوازه غذاهاي محلي و بومي گيلان چنان است که به يکي از جاذبه هاي قابل توجه توريستي در استان و يا جاذبه اي خوشمزه تبديل شده است و يا حتي برخي از مسافران سعي مي کنند با يادگيري شيوه پخت آن، از آن غذا در استان خود نيز پخت کنند.
هر مهمان و مسافري که به گيلان سفر مي کند، براي يک بار هم شده از اين غذاها استفاده مي کند و يا در مهماني هاي خود از صاحبخانه مي خواهد تا اين غذاها را برايشان طبخ کند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 9 فروردین1389ساعت   توسط   | 

بندرانزلي هفته نخست فروردين ميزبان بيش از 800 هزار گردشگر بود

خزرنیوز :بندرانزلي – فرماندار بندرانزلي از ورود بيش از 800 هزار گردشگر به اين شهرستان در هفته نخست فروردين خبر داد.
" نادر عبدالله پور " روز شنبه اظهار داشت : از اين تعداد 161 هزار و 687 نفر در اقامتگاههاي رسمي شهرستان اعم از هتل ، هتل آپارتمان ، مجتمع هاي اقامتي ، مهمانپذيرها، مسافر کاشانه ها، چادرها ، مدارس ، اردوگاهها اقامت کردند و بقيه نيز در منازل اقوام و ساير نقاط بسر برده و يا از شهرستان ديدن کردند.
وي خاطرنشان کرد: به رغم ورود شمار کثيري مسافر به شهرستان و کندي تردد خودروها در برخي ساعات خوشبختانه هيچ تصادف منجر به مصدوميت و يا هيچ درگيري فيزيکي در سطح شهرستان صورت نگرفت .
رييس ستاد تسهيلات نوروزي بندرانزلي ياداور شد: حضور فعالانه نيروي انتظامي ، شهرداري ، هلال احمر ، شبکه بهداشت و درمان ، بازرگاني ، ادارات برق و آب ، دهياران و ساير عوامل ذيربط ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان موجب پذيرايي مناسب از مسافران شد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 7 فروردین1389ساعت   توسط   | 

يک باند اغفال و سرقت زيور آلات کودگان در گيلان متلاشي شد

خزرنیوز :  يک باند سه نفره اغفال و سرقت زيور آلات کودکان توسط ماموران پليس در رشت شناسايي و دستگير شدند.
" سرهنگ سيد يوسف مرتضوي " فرماندماه انتظامي شهرستان رشت روز پنجشنبه از شناسايي و دستگيري اعضاي اين باند خبر داد.
به گفته وي سر نشينان يک خودروي پرايد شامل يک زن يک مرد ويک کودک حدودا شش ساله با شگرد هاي خاص اقدام به اغفال کودکان نموده ودر فرصتي مناسب طلاجاتشان را سرقت مي کردند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 فروردین1389ساعت   توسط   | 

آيين‌هاي نوروزي نماد فرهنگ گيلان است

خزرنیوز : سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان گفت: آيين‌هاي نوروزي نماد فرهنگ گيلان بوده و بسيار مهم است.


اميد عزيزي صبح امروز در حاشيه بازديد از موزه ميراث روستايي و برپايي جشن‌هاي محلي در اين مكان  افزود: اين روزها آداب و رسوم نوروز با ديگر استان‌هاي كشور تفاوت چنداني ندارد ولي برخي آيين‌ها نماد گيلان است كه براي هر بيننده مي‌تواند جذابيت داشته باشد.
وي با برشمردن برخي آيين‌هاي نوروزي در گيلان خاطرنشان كرد: «آتشبانه» يكي از مراسم‌هاي ويژه گيلان در روزهاي قبل از عيد نوروز است كه آتش‌باز كلاه برفي بر سر مي‌گذارد و مشعل‌هاي روشن آتش را در دهان فرو مي‌برد و خاموش مي‌كند و نفر همراهش نيز دو تخته چوب را به دست مي‌گيرد و به هم مي‌كوبد و با رفتن به درخانه‌ها خبر از آمدن بهار مي‌دهد.
وي مراسم «عروس‌كوله» را از ديگر آيين‌هاي نوروزي عنوان كرد كه اين روزها در موزه ميراث روستايي گيلان مسافران و ميهمانان نوروزي استان شاهد برگزاري اين مراسم زيبا هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 فروردین1389ساعت   توسط   | 

یادواره شهدای گردان کمیل


خزرنیوز : اولین یادواره شهدای گردان کمیل به همت تیپ پیاده میرزا کوچک خان سپاه قدس استان گیلان و با حضور مسئولین شهرستان، خانواده شهدا و جانبازان و روحانیون معظم و جمعی از بسیجیان برگزار شد. - اولین یادواره شهدای گردان کمیل به همت تیپ پیاده میرزا کوچک خان سپاه قدس استان گیلان و با حضور مسئولین شهرستان، خانواده شهدا و جانبازان و روحانیون معظم و جمعی از بسیجیان برگزار شد.
- 300 نفر از بسیجیان شهرستان لنگرود گیلان در قالب کاروانهای راهیان نور عازم مناطق عملیاتی جنوب شدند.
- 80 نفر از دانشجویان دانشگاه پردیس رضوانشهر گیلان در قالب کاروان های راهیان نور عازم مناطق عملیاتی جنوب شدند.
300- نفر از بسیجیان آستانه اشرفیه استان گیلان در قالب کاروانهای راهیان نور به سمت مناطق جنگی جنوب عازم شدند.
- مراسم قرائت زیارت عاشورا با حضور کارکنان و جمعی از بسیجیان در نمازخانه سپاه ناحیه تالش گیلان برگزار شد
+ نوشته شده در  شنبه 29 اسفند1388ساعت   توسط   | 

آمادگي 316 مدرسه براي پذيرش مسافران نوروزي در گيلان

خزرنیوز : رئيس سازمان آموزش و پرورش گيلان گفت: 316 مدرسه با 2 هزار و 621 كلاس درس در گيلان آماده پذيرش مسافران نورزي است.


 ايوب نجف‌زاده ديروز در آخرين جلسه مطبوعاتي سال 88، اين سال را براي آموزش و پرورش موفقيت‌آميز خواند.
وي اظهار داشت: سال جاري در مقطع ابتدايي از رتبه 9 به رتبه ششم، مقطع راهنمايي رتبه هفتم و متوسطه از رتبه 23 به رتبه هفدهم دست يافتيم.
نجف‌زاده با اشاره به اينكه در فني و حرفه‌اي از رتبه 13 به ششم صعود كرديم، خاطرنشان كرد: در كنكور از رتبه شانزدهم به نهم رسيديم كه حاصل تلاش فرهنگيان بود.
رئيس سازمان آموزش و پرورش گيلان كسب سه مدال جهاني توسط دانش‌آموزان استان در رقابت‌هاي كشوري و رتبه برتر در جشنواره خوارزمي را از جمله موفقيت‌هاي ديگر آموزش و پرورش در سال جاري عنوان كرد.
وي درباره انجام كارهاي زيربنايي آموزش و پرورش گيلان افزود: 2 هزار مدرسه ابتدايي به ويدئو پروژكتور مجهز شدند و امسال كارهاي زيربنايي از مقطع ابتدايي آغاز شده كه نياز به كلاس‌هاي كنكور ندارد.
نجف‌زاده از پرداخت تمام مطالبات فرهنگيان درباره حقوق و مزايا قبل از پايان اسفند جاري خبر داد و گفت: حقوق همه كاركنان رسمي، قراردادي، سرباز معلم و نيروهاي شركتي پرداخت شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 28 اسفند1388ساعت   توسط   | 

اعمال محدوديت‌هاي ترافيكي در محور رشت ـ قزوين


خزرنیوز : فرمانده پليس راه گيلان از اجراي طرح محدوديت‌هاي ترافيكي در محور رشت ـ قزوين تا 14 فروردين ماه خبر داد.

 غلامرضا سيري صبح امروز در جلسه فرماندهي انتظامي استان افزود: با توجه به حجم فزاينده سفر در تعطيلات نوروز 89 و افزايش تردد در محور رشت ـ قزوين براي ارتقاي ضريب ايمني، ايجاد كشش و رواني ترافيك از امروز تا 14 فروردين محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي عبور و مرور در محور مذكور اجرا مي‌شود.
وي با اشاره به محدوديت‌هاي ترافيكي اظهار داشت: عبور و مرور انواع موتورسيكلت در ايام طرح نوروزي در تمام جاده‌هاي اصلي برون شهري استان ممنوع است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 اسفند1388ساعت   توسط   | 

مهمانان نوروزي تلفن همراه خود را از حالت اتوماتيك خارج كنند

خزرنیوز : مديرعامل شركت مخابرات گيلان گفت: مهمانان نوروزي تا هنگام اقامت در شهرهاي مرزي آستارا، تلفن همراه خود را از حالت اتوماتيك خارج كرده و در حالت دستي قرار دهند.


علي نعمتي پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعيت مخابراتي استان در ايام نوروز افزود: گيلان به لحاظ كيفيت شبكه تلفن همراه جزو استان‌هاي برتر به شمار مي‌رود.
وي اظهار داشت: در نوروز سال 88 كيفيت سرويس‌دهي تلفن همراه در سطح استان از وضعيت قابل قبولي برخوردار بوده و به طور متوسط 250 تا 350 هزار تلفن همراه ميهمانان از شبكه ارتباطات سيار گيلان استفاده كردند.
نعمتي با اشاره به افزايش 15 درصدي ظرفيت شبكه مخابراتي استان در سال جاري خاطرنشان كرد: پيش‌بيني مي‌شود در نوروز سال 89 سرويس‌دهي بسيار مناسب‌تري نسبت به سال گذشته از لحاظ كمي و كيفي داشته باشيم.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 اسفند1388ساعت   توسط   | 

جشنواره تخصصي بازيگري تمديد شد

مهلت شرکت در طرح « از ايده تا بداهه » جشنواره تخصصي بازيگري در حوزه هنري گيلان تمديد شد .

خزرنیوز :مسوول واحد هنرهاي نمايشي حوزه هنري گيلان روز يکشنبه ضمن اعلام اين خبر گفت : تا کنون بيش از صد نفر در دو بخش حرفه‌اي و هنرجويي نخستين جشنواره تخصصي بازيگري از ايده تا بداهه شرکت کرده اند .

محمد پور جعفري افزود : اين طرح با استقبال و همکاري آموزشگاه‌هاي بازيگري استان نيز مواجه شده که لازم مي دانم از مديران اين آموزشگاه ها تشکر و قدرداني داشته باشم .

وي افزود : اين استقبال از سوي مراکز آموزشي، جنبه رقابتي را در بين آنها افزايش داده و آموزشگاه ها طي آزمون داخلي نفرات برتر خود را به اين واحد معرفي کرده‌اند .

وي در خصوص حضور ديگر شهرستان‌ها در اين طرح توضيح داد، خوشبختانه .........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 24 اسفند1388ساعت   توسط   | 

نصب دوربين در واحدهاي فروش لباس زنانه ممنوع است

خزرنیوز : رئيس اداره نظارت بر اماكن عمومي گيلان گفت: نصب هرگونه دوربين در واحدهاي فروش لباس زنانه ممنوع است.


محمد بهادريان امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در رشت گفت: اماكن تفريحي نظير سفره‌خانه‌ها و آلاچيق‌ها بايد از پذيرفتن بانوان بدحجاب اجتناب كرده و از فروش و عرضه مواد دخاني به افراد كم و سن و سال چه پسر و چه دختر خودداري كنند.
وي تصريح كرد: همچنين بايد از ورود انواع حيوانات مانند سگ و گربه به واحدهاي صنفي جلوگيري شود و براي حفظ نظم و امنيت اجتماعي شهروندان در نوروز، اصناف از حمل و فروش هرگونه مشروبات الكلي، مواد‌مخدر، سي‌دي، پوستر و عكس‌هاي مبتذل جدا خودداري كنند و در صورت مشاهده هر يك از اين موارد با شدت و جديت برخورد مي‌شود.
رئيس اداره نظارت بر اماكن عمومي گيلان عرضه و فروش هرگونه عكس، پوستر، لباس، مجسمه و گوبلن با تصوير زن عريان و يا نيمه عريان در اصناف پوشاك را ممنوع اعلام كرد و گفت: اين اجناس نبايد در معرض ديد عموم قرار گيرد.
وي خاطرنشان كرد: قرار دادن هرگونه عكس‌هاي مخالف با عرف روي بسته بندي‌هاي فروشگاه‌ها در مقابل ديد عموم ممنوع است و برخورد مي‌شود.
بهادريان با اشاره به عرضه زيورآلات و بدليجات اظهار داشت: انواع و اقسام بدليجات و زيورآلات مردانه و زنانه در بازار به چشم مي‌خورد كه فروشندگان بدون اطلاع از آرمان‌هاي آنها، اين وسايل را به فروش مي‌رسانند.
وي ادامه داد: بدليجاتي كه برخي از ايده‌هاي گروهك‌هاي شيطان‌پرستي، همجنس‌بازي و از اين قبيل مسلك‌ها را داشته باشند نبايد در بازار عرضه و فروخته شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 24 اسفند1388ساعت   توسط   | 

انتقاد اعضاي شوراهاي اسلامي شهرستان رشت از روشن نبودن جايگاه شوراها

رشت - اعضاي شوراهاي اسلامي شهرستان رشت مي گويند: شوراهاي بخش ها ، شهرها و روستاها ، انبوهي از مشکلات ادارات دولتي را بر دوش مي کشند ولي جايگاه آنها هنوز کاملا روشن نيست .
خزرنیوز :نمايندگان شوراي اسلامي شهرستان رشت عصر روز گذشته در سي و ششمين جلسه اين شورا از بي توجهي شماري از مسوولان نسبت شوراها گله کردند و خواستار توجه به جايگاه هاي قانوني شوراهاي اسلامي شدند.
به گفته آنان شوراهاي اسلامي بخش ها ، شهرها و روستاها واسط بين مسوولان و مديران سازمان هاي دولتي و مردم هستند و بسياري از مشکلات سازمان هاي دولتي بدون هيچ مزد و منتي توسط اين شوراها حل وفصل مي شود.
هر يک از 12عضو شوراي اسلامي شهرستان رشت دراين جلسه ضمن بيان مشکلات و معضلات حوزه کاري خود از بي توجهي به جايگاه شوراها انتقاد کردند.
يک عضو شوراي شهرستان رشت گفت : از نظر قانوني اعضاي شوراها نمايندگان مردم محسوب مي شوند و مديران و مسوولان نيز بايد آنها را به رسميت بشناسند.
يک عضو شوراي اسلامي شهرستان رشت گفت : از نظر مديران و مسوولان آيا شوراها اعتبار قانوني دارند يا ندارند؟ آيا اوامر قانوني شوراها بايد اجرايي شود؟و آيا شوراها نمايندگان مردم حوزه خود محسوب مي شوند يا خير ؟ اينها سئوالاتي هستند که هنوز مسوولان پاسخ براي آنها دريافت نکرده اند.
سيد مصطفي ميرمحمد علي پور افزود: .......

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 24 اسفند1388ساعت   توسط   | 

نگاهي کوتاه به جاذبه هاي گردشگري آستارا

آستارا- شهرستان مرزي آستارا در شمال استان گيلان با جذابيت هاي گردشگري سالانه 5/1 ميليون گردشگر داخلي و 300 هزار گردشگر خارجي را به خود جذب مي کند.
خزرنیوز :آستارا با برخورداري از آميزه اي از جاذبه هاي گردشگري طبيعي ، تجارتي، زيست محيطي و مرزي طي دو دهه گذشته گامهاي بزرگي براي مبدل شدن به قطب بي همتاي گردشگري کشور برداشته است.
شهرستان مرزي آستارا يکي از سرسبزترين نقاط شمالي کشور محسوب مي شود و پوشش جنگلهاي پهن برگ آن تا ارتفاع يکهزار و 500 متر امکان جلب گروههاي کوهنورد طبيعت گر را فراهم مي کند.
ارتفاعات دو هزار متري قله "اسپيناس" آستارا حتي در سخت ترين روزهاي زمستان نير پذيراي گروهي مختلف از کوهنوردان استانهاي گيلان، اردبيل و آذربايجان شرقي است.
تنها چشمه آب گرم جنگلي کشور در شهر لوندويل و "تالاب زيباي استيل" که يکي از جاذبه هاي طبيعي شناخته شده و مهم شهرستان آستارا بشمار مي رود در خور توجه گردشگران است..

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 24 اسفند1388ساعت   توسط   | 

قطار شهري در رشت به تصويب مجلس رسيد

خزرنیوز : نماينده مردم رشت در مجلس گفت: صبح امروز پروژه قطار شهري رشت در كميسيون تلفيق مجلس به تصويب رسيد.


جباركوچكي‌نژاد با اشاره به وضعيت پروژه قطار شهري رشت اظهار داشت: سرانجام پس از تلاش‌هاي بسيار زياد صبح امروز پروژه قطار شهري رشت در كميسيون تلفيق به تصويب رسيد.
وي اظهار داشت: با تصويب قطار شهري رشت اين پروژه از اعتبارات دولتي نيز برخوردار شده و راه‌اندازي آن اجرايي مي‌شود.
نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي راه‌اندازي قطار شهري رشت را از پروژه‌هاي مهم اين شهر عنوان كرد و گفت: راه‌اندازي اين قطار، رشت را از ترافيك خسته كننده و ملال‌آور نجات مي‌دهد.
كوچكي‌نژاد در باره ديگر اعتبارات پروژه‌هاي رشت خاطرنشان كرد: اعتبارات پروژه‌هاي رشت در بودجه سال 89 دولت اظهار داشت: بازسازي و آزادسازي مزار ميرزا كوچك به تصويب رسيده است.
وي با اشاره به وضعيت دو رودخانه مهم زرجوب و گوهررود رشت افزود: يك ميليارد تومان براي احيا و بازسازي دو رودخانه رشت اختصاص يافته است، ضمن اينكه پروژه كمربندي رشت نيز داراي اعتبارات دولتي شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 24 اسفند1388ساعت   توسط   | 

راهيان نور از جذاب ترين سفرهاي مردم کشوراست

رضوانشهر - فرمانده سپاه ناحيه رضوانشهر گفت: سفر با کاروانهاي راهيان نور براي مردم کشور ما خصوصاً جوانان از جذابيت و استقبال زيادي برخوردار است .
خزرنیوز :سرهنگ پاسدار " رضا روشنفر " روز يکشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: امسال سهميه رضوانشهر براي اعزام کاروان راهيان نور به مناطق عملياتي جنوب کشور 640 نفر است که تا کنون بيش از 400 نفر اعزام شده اند ومابقي نيز با برنامه ريزي در حال انجام مي باشد.
فرمانده سپاه ناحيه رضوانشهر، ضمن تقدير وتشکر از فرمانداري اين شهرستان بيان داشت: تاکنون دانشجويان دانشکده کاسپين وپيام نور اين شهرستان وبسيجيان ومردم در غالب کاروان رهيان نور از رضوانشهر به مناطق جنوب کشور اعزام شده اند.
وي با بيان اين مطلب که بعد از ايام تعطيلات نوروزي وحتي در تابستان نيز امکان اعزام اين کاروانها وجود دارد افزود: سپاه اين شهرستان آمادگي لازم جهت اين امر را دارد که در تمام مدت سال اين مأموريت را انجام دهد.
فرمانده سپاه رضوانشهر در ادامه از بکار گيري بهترين خودروها با امکانات مجهز براي اين امر اشاره نمود وگفت: در اعزام کاروان راهيان نور از اتوبوسهاي با کيفيت بالا استفاده مي شود

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 23 اسفند1388ساعت   توسط   | 

جاده‌هاي گيلان با گشت هوايي كنترل مي‌شود

خزرنیوز : فرمانده پليس راه گيلان گفت: براي كنترل ترافيك جاده‌هاي گيلان در نوروز سال جديد از بالگرد در گشت‌هوايي استفاده مي‌شود.


غلامرضا سيري امروز در رشت با اشاره به تمهيدات انديشيده شده در نوروز سال جديد براي كنترل ترافيك جاده‌هاي استان اظهار داشت: پليس راه گيلان در ايام نوروز چهار هدف را دنبال مي‌كند كه شامل بهبود وضعيت ترافيك، ارتقاي ايمني عبور و مرور، ايجاد احساس امنيت و آرامش براي مردم و ايجاد سهولت در رفت و آمد است.
وي محدوديت‌هاي تردد، كنترل و نظارت دقيق‌تر بر حمل و نقل عمومي را از برنامه‌هاي پليس عنوان كرد و افزود: اين كار از دو طريق بازرسي نامحسوس و نظارت مديران فني انجام مي‌شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 23 اسفند1388ساعت   توسط   | 

فعاليت‌هاي گردشگري با اقتصاد ملي كشورها پيوندخورده است

خزرنیوز : كارشناس ارشد گردشگري و توريسم گفت: فعاليت‌هاي گردشگري با اقتصاد ملي كشورها پيوند خورده است.


مهرداد حسيني‌شالمايي ظهر امروز در جمع فعالان گردشگري اين شهر اظهار داشت: جغرافياي توريستي روابط انسان را با محيط به هنگام وقت فراغت مطالعه مي‌كند و فعاليت‌هاي توريستي و مسافرت‌هاي داخلي و خارجي بخشي از فعاليت‌هاي انساني را تشكيل مي‌دهد و با اقتصاد ملي كشورها پيوند مي‌خورد.
وي گفت: محل استفاده از اوقات فراغت و تعطيلات شكل سالم‌سازي جسم و روح به خود مي‌گيرد و در اين رابطه از جغرافياي پزشكي تأثير مي‌پذيرد.
كارشناس ارشد گردشگري و توريسم با بيان اينكه انسان و خصوصيات حياتي وي محيط پيراموني را بر پهنه زمين تشكيل مي‌دهد اظهار داشت: بنابراين پيكره زمين سطح تجمع محور مطالعات جغرافيايي است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 23 اسفند1388ساعت   توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر
 

فید خوان rss reader